Östra Sörmlands L 2013-10-06
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2013-10-05 kl. 17:10
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B
Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Kategori C + D

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B
3 anmälda
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Ann Hagstedt
 
 RyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
 Selma HeimdahlAmazing Amanda
11:08Trosa RSBery Welsh Dragon - Glansevin Gadabout6
 Nora LundGin
11:32Smedstorps RSCongac - C.C Targed14
 Liv NygrenRupid
11:56Nyby-Torshälla RKJupiter - Okej16
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
7 anmälda
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Ann Hagstedt
 
 RyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
 Filippa LjungbergHembys De Lillo
11:00Trosa VagnhäradMiclas Activ - Bellamonte RNF 11912
 Isa Lommerse WallinMark
11:40Gripens RFOkänd - Okänd13
 Julia ErikssonHera
11:48Östra Sörmlands LSunshine Boy - Rolls Royce4
 Vilma SvenssonB Kajsa Kavat
12:32Gripens RFKarlfälts Caruso RWR - Möllegaards Swing King22
 Tuwa LenekrantzKöhls Idol
12:56Gripens RFPaddock Camargue RW - Balans RWR11
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
13 anmälda
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Ann Hagstedt
 
 RyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
 Sofia PalmbergTamara RP 1304
11:16Mellösa RKCoed Coch Targed - Sham Z ox17
 Nadine HelgasonKing of Sunshine
11:24Östra Sörmlands LOkänd - Okänd7
 Felicia WestChap
12:24Smedstorps RSOkänd25
 Johanna HedlundSkatholm Laura
12:40Östra Sörmlands LDangan Boy - Rosenaharley Lavelle5
 Emma BjörklundIsolde
12:48Smedstorps RSOkänd - Okönd2
 Jennifer SjögrenKrasse
13:04Östra Sörmlands LOkänd - Okänd20
 Louise von HeidekenJipe Taube
13:12Smedstorps RSVernons Peepington - Kunta Kinte24
 Kristin ElvelindWarrington Dream light
13:20Gripens RFOkänd - Okänd3
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B
3 anmälda
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Ann Hagstedt
 
 RyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
 Nora LundGin
09:30Smedstorps RSCongac - C.C Targed14
 Selma HeimdahlAmazing Amanda
09:38Trosa RSBery Welsh Dragon - Glansevin Gadabout6
 Jonna PetterssonPrins Cimbus
09:46Smedstorps RSBus 479 - Guval 36518
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Kategori C + D
8 anmälda
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Ann Hagstedt
 
 RyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
 Josefin WikbergMighty Joy
09:54Östra Sörmlands LCasimirs Avocado - Hedlanda Remy26
 Filippa LjungbergHembys De Lillo
10:02Trosa VagnhäradMiclas Activ - Bellamonte RNF 11912
 Sofia PalmbergTamara RP 1304
10:10Mellösa RKCoed Coch Targed - Sham Z ox17
 Emma BjörklundIsolde
10:18Smedstorps RSOkänd - Okönd2
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport