Östra Sörmlands L 2013-05-04
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2013-04-28 kl. 12:03
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2 Kategori D Preliminär
2 anmälda
Överdomare: Anneli Swärdh
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Annette Henriksson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Malin KarlssonSigge
09:24Smedstorps RSOkänd - Okänd16
2Anna KarlssonBjörkhems Munin
10:12Trosa RSLjosen 145 - Tyko 815
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2 Preliminär
17 anmälda
Överdomare: Anneli Swärdh
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Annette Henriksson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Emma FredinFrieda Forever
09:00Gnesta RidklubbFor Edition - Grand Cru5
2Emma WestbergHackebackens Wynono
09:08Smedstorps RSTyrrestrups Highlight - Derwen Tennessee Express RWD332
3Oskar PetterssonRunaway Bride (1)
09:16Smedstorps RSRavell - Herkules23
4Emm AronssonLillemarkens Afflicka
09:32Nyköpings RSBlue Horse Romanov - Rolex1
5Katarina RämströmZingo
09:40Gripens RFWarsteiner - Kalusha27
6Sophia WesterlouiRocky Royal
09:48Östra Sörmlands LRubin-Royal - Sevillano33
7Lena HallbergQuieta
09:56Årsta-RunstenEleito - Furacao7
8Gunilla LindahlBobbi Bo
10:04Södertälje RKBriar (SWB) - Sack (SWB)19
9Erika AspSkjoldhöjs Cassini
10:35Gripens RF (1)Casino - Claudie Damsgård2
10Ulrika PetterssonSpiro Invito
10:43Östra Sörmlands L (1)Holens Ingolf RC - Rebel Wind CSB24
11Anna TeilingGårdlundMagic Hope
10:51Gnesta Ridklubb (1)Majim G 968 - Ahorn29
12Michaela KempeDunja
10:59Smedstorps RS (1)Don Jonne - Korano B17
13Annah NorqvistLuzern
11:07Gripens RF (1)Robin Z - Eminent22
14Lisa SjöbergJazzmo
11:15Östra Sörmlands L (1)Ragazzo - Animo28
15Hanna RongioneL´Amour S
11:23Gnesta Ridklubb (1)Okänd - Sorel26
16Sara LarssonWoity Toity
11:31Smedstorps RS (1)Wetano - Ceylon18
17Ann HolmqvistUranos
11:39Mariefreds RK (1)Troll - Curaçao xx9
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4 Preliminär
12 anmälda
Överdomare: Anneli Swärdh
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Ann Åström
 
 RyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
 Linn EricssonLacantus
12:30Gripens RF (1)Laudabilis - Finalist4
 Sophia WesterlouiRocky Royal
12:38Östra Sörmlands L (1)Rubin-Royal - Sevillano33
 Ida RehnströmDörr´s Disney
12:46Gnesta Ridklubb (1)Don Schufro - Rolex25
 Susanna IsbergBenjamin
12:54Smedstorps RS (1)Bonaparte - Herkules13
 Madeleine HolmqvistRangun
13:02Mariefreds RK (1)Rosentänzer - Panchero x11
 Carolina MörkCinoek
13:10Gripens RF (1)Lambada Van Berkenbroeck - Ritmeister21
 Helena GustafssonRolls Royce
13:28Östra Sörmlands L (1)Rosario - Bellini6
 Johanna TheorénZiska Enemaerke
13:36Gnesta Ridklubb (1)Royal Z II - Godfather30
 Sofie Åström OhlingerRafinesse
13:44Smedstorps RS (1)Roadster - Don Pikado34
 Sofia HolmqvistMillet
13:52Mariefreds RK (1)Briar (SWB) - Königsruf12
 Lena HallbergQuieta
14:00Årsta-RunstenEleito - Furacao7
 Sara LarssonWoity Toity
14:08Smedstorps RSWetano - Ceylon18
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport