Östra Sörmlands L 2015-06-07
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-06-07 kl. 18:00
Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
Klass 2 - Dressyr Lätt A:4 2015
Klass 1 - Dressyr Medelsvår C:2

Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
20 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Eva Maria Härdin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Maria SkårvallDonna Primera 23223270,303
 Trosa RSDaytona VDL (ex Wolters) - Rosenkavalier1 
2Anna ÅsengårdHotshot 231,5231,570,152
 Gnesta RidklubbHoftanz - Rubin Royal2 
3Ottolina OlssonWinston 21121163,939
 Östra Sörmlands LBellini - Trofe3 
4Kerstin CasselMarkolio 210,5210,563,788
 Finntorps RKKing Marco - Steinbeck4 
 
5Camilla von BoismanEntourage 209,5209,563,485
 Östra Sörmlands LQuartzo LA 4718 - Marialva5 
6Sandra KarlssonCertina 206,5206,562,576
 Trosa RSRolex TP - Danone6 
7Rebecca NorrmanFiona 20620662,424
 Malmköpings RSFürst Gadow - Grandjur7 
8Sara KnutssonLavina 205,5205,562,273
 Trosa RSBlue Hors Hotline - Nactus8 
9Therése BetnérWintesch 20420461,818
 Södertälje RKTornesch - Westerland9 
10Lena SköldCourasunt 20120160,909
 Stjärnholms RFHighcruiser - Good Future10 
11Maria EklundDarius 20020060,606
 Stjärnholms RFDanzas - Frülingsbote11 
12Petronella RinggrenImperial Stout 198,5198,560,152
 Östra Sörmlands LBallet Prince - Record Token12 
13Anette HenningssonHobis 194,5194,558,939
 Östra Sörmlands LHochadel - Argentan13 
14Eva EkstrandHenry 18018054,545
 Gnesta RidklubbOkänd - Okänd14 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:4 2015
14 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Eva Maria Härdin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Anna ÅsengårdHotshot 252,5252,568,243
 Gnesta RidklubbHoftanz - Rubin Royal1 
2Annika IwanowskiAmelka 248,5248,567,162
 Gnesta RidklubbMedik - Asam2 
3Malin LindströmKöhls Idol 24324365,676
 Vingåkers RFPaddock Camargue RW - Balans RWR3 
 
4Emelie ÖhmanRolls Royce 24224265,405
 Östra Sörmlands LRosario - Bellini4 
5Madeleine KarlssonBlack Puma 241,5241,565,270
 Smedstorps RSNatiello xx - World Cup I5 
6Jenny KristenssonQuentin 24024064,865
 Gripens RFQuite Easy - Amiral6 
7Sofie BerissonPandora 230,5230,562,297
 Katrineholms RFPanasso 995 - Dammen 7747 
8Sofia RydbergParama 22222260,000
 Vingåkers RFPar Example - Convoi8 
9Cathrin DahlgrenBimlis Jetson 219,5219,559,324
 Vingåkers RFValentin Bell - Värends Pedro RNF 579 
10Mia Granqvist StigvertPinot Rouge 216,5216,558,514
 Östra Sörmlands LDe Noir DVH612 - Andiamo DVE59210 
11Anette HenningssonHobis 213,5213,557,703
 Östra Sörmlands LHochadel - Argentan11 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Medelsvår C:2
27 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Kim Holmsell
Domare C: Ann Hagstedt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Johanna KalmermoChristo 304,5304,567,667
 Lejondals RFCasiro - Linaro1 
2Jenny KristenssonQuentin 299,5299,566,556
 Gripens RFQuite Easy - Amiral2 
3Emma WestbergHackebackens Wynono 288,5288,564,111
 Smedstorps RSTyrrestrups Highlight - Derwen Tennessee Express RWD33 
4Linn BergfalkBonfire 28428463,111
 Hogsta DRBernstein - Maraton4 
5Susanna IsbergDonatello (SWB) 283,5283,563,000
 Smedstorps RSFirst Wish - Chairman5 
 
6Ofelia Bermar-VistedtBreezy A.S. 282,5282,562,778
 Sjövillans RKFürst Piccolo - Welt Hit II6 
7Therese BlomqvistWarum Rot 27827861,778
 Gömmargårdens RSWeltano - Cordoba7 
8Sofie BerissonPandora 274,5274,561,000
 Katrineholms RFPanasso 995 - Dammen 7748 
8Annika StrömbergGoggles 274,5274,561,000
 Vingåkers RFBiggles - Lester8 
10Vanessa OlssonWaterline 272,5272,560,556
 Gömmargårdens RSWorldly - Dorum10 
10Katrine DahnbergUrgente 272,5272,560,556
 Södertälje RKHaxixe - Vidago10 
12Anna OlofssonWerra 27227260,444
 Mariefreds RKWolkenstein II - Grenadier12 
13Malin LindströmKöhls Idol 26926959,778
 Vingåkers RFPaddock Camargue RW - Balans RWR13 
14Cathrin DahlgrenBimlis Jetson 268,5268,559,667
 Vingåkers RFValentin Bell - Värends Pedro RNF 5714 
14Annika IwanowskiAmelka 268,5268,559,667
 Gnesta RidklubbMedik - Asam14 
16Emelie ÖhmanRolls Royce 26626659,111
 Östra Sörmlands LRosario - Bellini16 
17Annlouise JärvlingErica 25425456,444
 Smedstorps RSAmiral - Tolstoy17 
18Erika BergströmKatitzi 251,5251,555,889
 Södertälje RKMaistic - Testarossa18 
19Ylva ErikssonE. G. Pan Am 24624654,667
 Stjärnholms RFPower Boy - Derano B19 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport