Östra Sörmlands L 2013-06-02
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-06-02 kl. 16:20
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. Två faser 382.4.3 A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. Två faser 382.4.3 A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A:1a Lag
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser 382.4.3 A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser 382.4.3 A:0/A:0 Avd. B
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser 382.4.6 A/A:0 med totalfel Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser 382.4.6 A/A:0 med totalfel Avd. B

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. Två faser 382.4.3 A:0/A:0 Avd. A
32 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Cathrine Karlsson
Banbyggare: Ulf Stålborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Emma AndréassonBosporus   
 Smedstorps RSBarbados - Maru046,50031,50
2Mikaela AdolfssonRobe Cluainin Ranger   
 Katrineholms RFCaperann Ranger - Gun Smoke050,60032,90
3Jonna MarkströmLoke   
 Kiladalens LantligaRoderik - Urbino046,10034,90
4Eva BerninOthero   
 Gnesta RidklubbOlmedo - Tenorio053,50038,00
5Julia EdmanDeci-Bell   
 Kiladalens LantligaCampari M - Kaliber044,60038,60
6Malin LarssonZoccerwadd   
 Nyköpings RSZeppelin - Cortez051,80040,60
7Gunnar CorlinAthena   
 Smedstorps RSEmmerton - Anart048,00434,90
 
8Amanda SjödeliusDavinci   
 Smedstorps RSWeltman - Tolstoy052,60443,70
9Maja BäckströmFidel Castro   
 Gnesta RidklubbOkänd - Okänd054,10836,50
10Amanda SjödeliusFaedo van Nederviersel D´08   
 Smedstorps RSCartier vd Heffinck - Berlioz448,40  
11Ida WahlqvistOchten   
 Öja-Västermo RSHolland - Edison451,70  
12Victoria DuhanArmanjack   
 Katrineholms RFQuite Easy - Glacial xx453,40  
13Anna SandbergGalliano   
 Nyby-Torshälla RKOkänd558,70  
13Jessica BjälvikBritney   
 Öja-Västermo RSPlatini - Strong Statement558,70  
15Malin LarssonPlay Boy   
 Strängnäsbygd. RFOkänd - Okänd559,20  
16Sara WaltherLindens Zelda   
 Kiladalens LantligaHagens Zephyr - Lyphaizia664,80  
17Ebba RudengrenDivina SR   
 Nyby-Torshälla RKChapman - Diligo765,70  
18Clara NilssonSilencio   
 Kiladalens LantligaStedinger - Classiker765,90  
19Åsa KempeDunja   
 Smedstorps RSDon Jonne - Korano B872,40  
20Sofia SandbergFrancesca   
 Nyby-Torshälla RKRobin Z - Jasper1061,10  
21Jessica JohanssonCaramint   
 Nyby-Torshälla RKFor Feeling - Cortez1168,80  
22Anne-Frida RidehagCimone   
 Öja-Västermo RSCeylon - Jazz2088,43  
23Elin JohanssonLibora   
 Katrineholms RFImperators - Lobby - B2488,60  
24Emilia SvedlindGoldini   
 Smedstorps RSGoldmine xx - MaginiUte.   
24Therese LaurénAnalogs   
 Öja-Västermo RSArods - SudanasUte.   
24Louise ForssbergToy Boy   
 Östra Sörmlands LPay Day I - Adamo IUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Cathrine Karlsson
Banbyggare: Ulf Stålborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Lisa HåkanssonScotstown Midninght Clover  
 Nyköpings RSGelvin Clover - Okänd055,10
1Maija NikunlassiMysterious Boy  
 EskilstunaortenOkänd - Okänd051,20
1Therese EnokssonFade to Black (SWB)  
 Östra Sörmlands LAcacio (ex Acagion) - Rastell048,20
1Signe ÅbergRich and Bitch  
 Kiladalens LantligaCamposonto - Ahorn050,80
 
5Elke BroscheitThe One Way Boomerang  
 Smedstorps RSHeart Of Oak - Wolfhound456,70
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A:1a Lag
7 startande lag
Banbyggare: Ulf Stålborg
 
PlatsKlubbLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Kiladalens LantligaLag 10139,9088,6
 Clara Nilsson
 
 Julia EdmanDeci-Bell044,70031,40 
 Jonna MarkströmLoke045,60028,30 
 Clara NilssonSilencio049,60028,90 
 Sara WaltherLindens Zelda559,801644,00 
2Nyköpings RSLag 10145,7099,5
 Sofi Hamilton
 
 Malin LarssonZoccerwadd049,30036,80 
 Karolina ÖsterlundTimeless047,60031,90 
 Evelina OhlssonNagharo LH048,80030,80 
 Sofi HamiltonLerija453,501237,60 
3Öja-Västermo RSLag 10146,40100,4
 Therese Laurén
 
 Anne-Frida RidehagCimone769,60034,70 
 Therese LaurénAnalogs056,00838,90 
 Ida WahlqvistOchten045,10031,80 
 Jessica BjälvikBritney045,30033,90 
4Katrineholms RFLag 10142,98104,7
  
 
 Victoria DuhanArmanjack453,503649,00 
 Mikaela AdolfssonRobe Cluainin Ranger050,40031,80 
 Elin JohanssonLibora045,40840,30 
 Linnéa FlodZuri Zawadi047,10032,60 
5Nyby-Torshälla RKLag 10150,28108,7
 Lena Sandberg
 
 Jessica JohanssonCaramint445,20032,50 
 Ebba RudengrenDivina SR053,70431,20 
 Anna SandbergGalliano044,70445,00 
 Emily JarméusBoreas051,80445,80 
6Gnesta RidklubbLag 14152,8  
 Greger Bäckström
 
 Carl-johan NilssonNova050,40   
 Eva BerninOthero050,60   
 Maja BäckströmFidel Castro451,80   
7Smedstorps RSLag 19157,9  
 Åsa Kempe
 
 Amanda SjödeliusDavinci2958,00   
 Gunnar CorlinAthena050,60   
 Åsa KempeDunja961,60   
 Emma AndréassonBosporus045,70   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser 382.4.3 A:0/A:0 Avd. A
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Cathrine Karlsson
Banbyggare: Ulf Stålborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Tobias GustafssonLyjanne140,00 kr  
 Östra Sörmlands LLycos - Corisco048,90031,50
2Evelina OhlssonNagharo LH140,00 kr  
 Nyköpings RSFigaro R - Maraton052,10032,60
3Emily JarméusBoreas140,00 kr  
 Nyby-Torshälla RKSarantos - Pacific049,50035,80
 
4Sofie PereraFluckCurissagold   
 Södertörn Ryttarcenter TKSanta Cruz VDL - Curir (ej kval. hingst)054,00435,60
5Lina HöglundSamba K   
 Östra Sörmlands LSandakan - Narew xx449,10  
6Josefin LiljegrenLL Cool J   
 Östra Sörmlands LLevantos II - Irco Marco449,70  
7Carl-johan NilssonNova   
 Gnesta RidklubbPablo - Cyrill452,00  
8Cecilia WallinWeltboy   
 Gnesta RidklubbWeltstern - Damour454,80  
9Emelie AnkarhakeKenzo   
 Östra Sörmlands LCamiell-Flamingo Z - Lyphaizia xx659,50  
10Malin LarssonPlay Boy   
 Strängnäsbygd. RFOkänd - Okänd764,50  
11Louise ForssbergToy Boy   
 Östra Sörmlands LPay Day I - Adamo I30107,20  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Cathrine Karlsson
Banbyggare: Ulf Stålborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Alexandra MogeswärdYaritza (44) (SWB)  
 Östra Sörmlands LSanta Cruz VDL - Stanford054,40
 
2Linnéa FlodZuri Zawadi  
 Katrineholms RFQuantum - Cambridge451,30
3Elin AnderssonZarah  
 Botkyrka RSLux Z - Quite Easy1078,60
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser 382.4.6 A/A:0 med totalfel Avd. A
Denna klass är sponsrad av Hööks
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Cathrine Karlsson
Banbyggare: Ulf Stålborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II 
 KlubbHärstamningFelTidFelTidTotalt
1Josefin LiljegrenLL Cool J    
 Östra Sörmlands LLevantos II - Irco Marco540,20029,705
2Sofie PereraFluckCurissagold    
 Södertörn Ryttarcenter TKSanta Cruz VDL - Curir (ej kval. hingst)141,40431,405
 
3Tobias GustafssonLyjanne    
 Östra Sörmlands LLycos - Corisco436,20844,5012
4Cecilia WallinWeltboy    
 Gnesta RidklubbWeltstern - Damour1255,301156,9023
5Emelie AnkarhakeKenzo    
 Östra Sörmlands LCamiell-Flamingo Z - Lyphaizia xx644,101867,2024
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
Denna klass är sponsrad av Hööks
3 anmälda, 2 startande
Överdomare: Rosie Kjerrman
Tävlingsledare: Cathrine Karlsson
Banbyggare: Ulf Stålborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Alexandra MogeswärdYaritza (44) (SWB)  
 Östra Sörmlands LSanta Cruz VDL - Stanford051,70
2Elin AnderssonZarah  
 Botkyrka RSLux Z - Quite Easy445,80
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport